سینک رزین اپوکسی آزمایشگاهی 30 در 15

سینک آزمایشگاهی چیست ؟

سینک آزمایشگاهی و کاپ سینک آزمایشگاهی جهت شستشوی در محیط آزمایشگاه و از اجزای اساسی سکوبندی آزمایشگاهی می باشد که با توجه به سفارش و نیاز مشتری در سایز و جنس های مختلف طراحی می گردند .

سینک های آزمایشگاهی در جنس های استیل ، رزین اپوکسی ، سرامیکی و پلی پروپیلن تولید می شوند که در برابر اسید ، باز ، مواد شیمیایی و سایر حلال ها مقاوم می باشند .

معرفی انواع مختلف سینک آزمایشگاهی

در حال حاضر با توجه به سلیقه مشتریان ، سینک رزین اپوکسی محبوب ترین سینک موجود در بازار می باشد که در رنگ های مختلف از جمله کرم ، قهوه ای ، سفید و … ارائه می گردد . سینک رزین در برابر بیشتر مواد شیمیایی و نیز خط و خش مقاوم می باشد. سینک اپوکسی رزین برای کار با اسید سولفوریک، اسید هیدروفلوئوریک، اسید نیتریک، پرمنگنات پتاسیم، و حلالها مناسب نیست.

سینک استیل آزمایشگاهی از جنس استیل ۳۱۶ می باشند و از مقاومت بالایی در برابر خوردگی اسیدی دارا هستند . همچنین جهت آزمایشگاههای تمیز (اتاق تمیز) و هود پاتولوژی استفاده می گردد . سینک استیل برای کار با اسیدهای معدنی از جمله اسید هیدروکلریک، اسید سولفوریک، اسید نیتریک، اسید فسفریک، اسید هیدروفلوریک، اسید کادمیوم و اسید لاکتیک مناسب نیست.

سینک سرامیکی در برابر بسیاری از مواد خورنده اسیدی و بازی بجز اسید هیدروفلوریک مقاومت بالایی نشان می دهد.

و در نهایت سینک پلی پروپیلن دارای مقاومت مناسب در برابر مواد شیمیایی، رطوبت، اکثر مواد شیمیایی و اسید هیدروفلوریک می باشد و پلی پروپیلن برای کار با تولوئن، بنزول، اسید هیدروکلریک، اسید نیتریک، اسید فرمیک، دی کرومات پتاسیم، کلروفرم و بنزین مناسب نمی باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X